TA JEDYNA PIOSENKA NASZEJ MŁODOŚCI I MIŁOŚCI

Przypuszczam, że każdy z nas ma w swojej pamięci ten  jedyny utwór, który towarzyszy mu  przez całe życie, każdego dnia, a wiąże sie z ukochaną osobą. Moja piosenka, to  grupy Smokie,  Living Next Door to Alice. Mój mąż, wtedy jeszcze syn właścicielki mieszkania, gdzie wynajmowałam pokój, budził mnie puszczając ten utwór z taśmy magnetofonowej, kiedy spałam w niedzielę zbyt długo. Był to jedyny dzień w tygodniu, kiedy mogłam odpocząć, w pozostałe pracowałam i uczyłam się, wracałam do domu o 21.00, a wychodziłam rano o 6.30. Oboje kochaliśmy tę piosenkę i lubimy ją do dzisiaj. Zawsze kiedy słyszę Smokie w tym utworze czuję dreszcz i aurę tamtych miłych, niepowtarzalnych chwil.

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami na opisany temat. Smokie – Living Next Door to Alice (Official Video)

12 Komentarze

 1. Coś w tym chyba jest, że niektóre piosenki (niekoniecznie te najlepsze) automatycznie przenoszą nas w odległe czasy i wydarzenia z nimi związane. Nie muszą to zresztą być wydarzenia z kręgu „love story”. Po 47 latach taka sobie piosenka E. Fettinga:
  https://www.youtube.com/watch?v=zH5Vxbh4sq4
  nadal wywołuje u mnie wspomnienia, gdy jako student, zdobyłem nieosiągalne stypendium w zagranicznej uczelni. Kolejne dwie związane są ze zdobyciem pierwszego własnego mieszkania, i romansem z szefową. Oczywiście jest też ta jedyna związana z żoną. ;)
  Pozdrawiam

 2. Jest kilka piosenek z przeszłości, które bardzo lubię, ale takiej „naszej”piosenki to nie mamy. Chociaż…może… ma trochę inny charakter, bo mój mąż gra i śpiewa, i pamiętam, co mi śpiewał.
  mam za to piosenkę przewodnią dla siebie, i to jest Forever Young zespołu Alphaville, i drugą, ale zostawię ją dla siebie:).

 3. Takiej jednej jedynej to chyba nie mamy, ale Smokie i podobne klimaty się pamięta, zwłaszcza tzw. pościelówy, które tańczyło się w maksymalnym przytuleniu…

 4. My też nie mamy jakiejś jednej piosenki, ale wciąż reagujemy na piosenki z tamy ej, naszej już epoki. Było ich dużo, a więc i momentów szczególnego poruszenia też mamy dużo. Zwłaszcza że słuchamy na okrągło Jedynki Polskiego Radia, a ta specjalizuje się w programie dla średniego i starszego pokolenia.
  Pozdrawiam

  • P.S. pisząc z dzieciństwa miałam na myśli okres;
   ” o czym marzy dziewczyna, gdy rozkwitać zaczyna, kiedy z pączka przemienia się w kwiat” ; pierwsze prywatki, pierwsze wiejskie zabawy i.t.d.

 5. Dobrze mieć w pamięci piosenki, które kojarzą się z miłymi wspomnieniami bo jak jest smutno można posłuchać ponownie tego utworu i poprawić sobie nastrój….
  pozdrawiam ciepło
  dobrycoach.bloog.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.