ŻYCZENIA NOWOROCZNE

DO NOWEGO 2016 ROKU ZOSTAŁO TYLKO KILKA DNI.

Z TEJ OKAZJI MOIM GOŚCIOM ŻYCZĘ NAJSZCZERZEJ, WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W KAŻDEJ DZIEDZINIE ŻYCIA. NIECH UŚMIECH I RADOŚĆ GOŚCI JAK NAJCZĘŚCIEJ NA WASZYCH TWARZACH, A ZDROWIE DOPISUJE KAŻDEGO DNIA. AWANSU W PRACY, PODWYŻKI PENSJI (EMERYTURY),  SZACUNKU W RODZINIE. UMIEJĘTNOŚCI DOSTRZEGANIA DROBIAZGÓW, KTÓRE STANOWIĄ O SZCZĘŚCIU PRZEZ CAŁY ROK.

ELŻBIETA

36 Komentarze

 1. A ja życzę tego, aby co jest w naszej mocy zrobić samemu, a czego w stanie zrobić nie możemy – zdać się na los, a nóż ułoży się po naszej myśli :)

  • Dziękuję Łucjo. Masz rację dajmy swobodę pohasania w naszym życiu LOSOWI. Nie zabiegajmy na siłę o realizację wszystkich postanowień noworocznych. Czasem ślepy los może przynieść nam więcej niespodziewanej radości niż ta, której oczekujemy. Miłe zaskoczenie daje więcej szczęścia niż zaplanowany, wypracowany w pocie czoła sukces. Przyłączam się do treści Twoich życzeń Łucjo i przekazuję je dalej wszystkim moim czytelnikom i sympatykom.
   Pozdrawiam serdecznie Łucjo:)

 2. Elu, dużo szczęścia w Nowym Roku, choć ja sądzę, że to bedzie bardzo zły Rok ze względu, co się w kraju dzieje i nie da się tego nie zauważyć.
  Do Siego Roku na ścieżkach blogowych – Ela :)

  • Dziękuję Elu serdecznie za życzenia noworoczne.

   Tobie i Twojej rodzinie również życzę szczęścia w Nowym Roku. Szampańskiej zabawy i powitania 2016 roku w miłej atmosferze. Niech ten rok, mimo wszystko, będzie udany, pełen miłych niespodzianek, pozytywnego myślenia i radości z drobiazgów życia codziennego.

   Elżbieta

 3. Życzenia przytulam w całej rozciągłości i wzajemnie życzę zdrowia i pogody ducha, bo mając jedno i drugie, wszystko jesteśmy w stanie przezwyciężyć lub zaakceptować.
  Do siego roku!

  • Dziękuję Jotko za życzenia.

   Masz rację, dobre zdrowie i zdrowe optymistyczne podejście do życia, życzliwość w stosunku do bliskich i obcych, to podstawa szczęśliwej egzystencji. Nie bogactwo, ciągły pęd za dobrami, daje satysfakcję. Są inne, ważniejsze dziedziny życia, które stanowią o powodach do radości. Niestety mało ludzi przedkłada je ponad dobra materialne. Szczęśliwy ten, który to rozumie.

   Życzę szczęśliwego Nowego Roku
   Elżbieta.

 4. Dziękuję i wzajemnie. Od lat, jak nie potrafię wymyślić, jakby tu mądrze złożyć życzenia noworoczne, przywołuję sentencję: Szczęścia, czyli możliwości uśmiechnięcia się w każdej chwili w Nowym Roku życzę.

  • Dziękuję Ewo, życzenia są zawsze są piękne, choć czasem wypowiadane cudzymi słowami.

   Tobie Ewo i bliskim życzę szczęścia i powodów do radości każdego dnia 2016 roku.
   Elżbieta

 5. Elu,
  Tobie i Twoim Bliskim życzę w Nowym 2016 roku wiele zdrowia,
  spełnienia marzeń, wiele szczęścia i wszelkiej pomyślności.

  Pozdrowienia ślę :-)

 6. Elu, a ja Ci życzę takiej weny twórczej w Nowym Roku, żebyś nam otwierała oczy na ważne zjawiska tak, jak czyniłaś to w tym roku :)

  Trzymaj się ciepło i Do Siego Roku :)

  • Dziękuję Ariadno za życzenia i miłe słowa dotyczące zamieszczanych tekstów na moim blogu.

   Tobie Ariadno i Twoim Najbliższym życzę szczęścia i radości z codziennego życia w Nowym 2016 Roku.

   Pozdrawiam serdecznie:)

 7. Niezależnie od tego jak pięknych słów użyjemy musimy mieć świadomość tego, że projekcja naszej przyszłości leży głównie w naszych rękach.
  Tego właśnie życzę sobie, swoim bliskim i wszystkim znajomym. Cieszmy się z małych rzeczy zachowując wiarę w siebie, pogodę ducha i optymizm.
  Do siego Roku

  • Dziękuję Tatulu za życzenia noworoczne.

   Zgadzam się bezwarunkowo z Tobą, że nasze życie w większości spraw, leży w naszych rękach. Mało jest sytuacji z góry narzuconych, na których zaistnienie i przebieg nie mamy żadnego wpływu.To my i tylko my decydujemy najczęściej, jak ono będzie wyglądać. Żyjąc w rodzinie, tworząc ją trzeba być wrażliwym i otwartym na każdego jej członka, a przede wszystkim na partnera (mąż/ żona). Zgodne i szczęśliwe małżeństwo, to podstawa i dobry grunt dla dzieci. Tak jak je wychowamy, jakie wzorce postępowania im pokażemy i wpoimy, tak będą żyły w przyszłości w własnych rodzinach.

   SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2016 ROKU DLA CIEBIE TATULU I NAJBLIŻSZYCH ŻYCZĘ
   Elżbieta

 8. Jestem tu po raz drugi i nie wiem czego życzyć; nie wiem, co napisać aby słowa miały moc sprawczą? Może życzyć, aby te wszystkie życzenia się spełniły? może życzyć dobrego zdrowia, bo nasza służba zdrowia jest chora? może życzyć fortuny, bo „pieniądze szczęścia nie dają- być może, lecz kufereczek stuweczek- daj Boże”? a może grona oddanych przyjaciół, gdyż człowiek jest istotą stadną i gdy trudne chwile nas dopadną, to jest się na kim oprzeć? a może…po prostu -proszę, błogosław Boże każdego dnia o każdej porze roku 2016;
  pozdrawiam :)

  • Droga Aisab. Dziękuję z całego serca za przepiękne życzenia noworoczne. Jeżeli chociaż część z nich spełni się w przyszłym roku będę szczęśliwa. Niech nam Bóg błogosławi: Tobie i mnie, a także naszym bliskim i wszystkim, którzy wierzą. Chociaż nie należę do gorliwych praktykujących katolików, moja wiara w Boga jest coraz mocniejsza. Wierzę, że właśnie Bóg ma w swojej opiece ludzi i moją rodzinę. Ufam, że dzięki wierze w Boga staję się każdego dnia lepsza. Nic więcej do szczęścia nie jest mi potrzebne niż to co mam. Myślę o mojej sytuacji. Chciałabym tylko jednego, by moja rodzina zaczęła się powiększać o synową, zięciów i wnuki. Nic więcej.

   ŻYCZĘ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2016 ROKU AISAB, SAMYCH RADOŚCI DLA CIEBIE I NAJBLIŻSZYCH.
   Elżbieta

 9. Dużo szczęścia, zdrowia – bo to najważniejsze.
  Uśmiechu – by towarzyszył Ci każdego dnia, spełnienia najskrytszych marzeń i aby wszystkie przykrości z tego roku odeszły w niepamięć po przekroczeniu progu roku 2016 :)

  • Dziękuję Droga Iksowa serdecznie.
   Zdrowie jest najważniejsze, bo kiedy dopisuje, reszta układa się pomyślnie. Kończący się rok zaliczam do udanych. Oby nadchodzący nie był gorszy.

   TOBIE IKSOWA ORAZ TWOIM BLISKIM ŻYCZĘ SAMYCH RADOŚCI, BY UŚMIECH ZADOWOLENIA I SZCZĘŚCIA NIE ZNIKAŁ Z WASZYCH TWARZY PRZEZ WSZYSTKIE DNI NADCHODZĄCEGO ROKU.
   Elżbieta

 10. Elu dziekuję za zyczenia i z wzajemnoscia Tobie wszystkiego dobrego na ten Nowy 2016 Rok, a przede wszystkim zdrowia i jeszcze raz zdrowia. :) .

  • Dziękuję Tereniu. Zdrowie, to rzecz najważniejsza. Kiedy dopisuje, reszta jest prosta i możliwa do zrealizowania, a drobne kłopoty można pokonać.

   TOBIE TERENIU I TWOIM BLISKIM RÓWNIEŻ ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, SMUTKI NIECH WASZ DOM OMIJAJĄ, A RADOŚCI JAK SŁONKO NIECH POJAWIAJĄ SIĘ W WASZEJ RODZINIE NA CO DZIEŃ.
   Elżbieta

 11. Wszystkiego, co się piękne zwie, ale tak naprawdę, to pragnę, aby Twoje osobiste marzenia się spełniły. Serdeczności i zdrowia.

 12. Dziękuję Ultro serdecznie.
  Moje osobiste marzenia? Mam ich wiele, a najważniejsze to zostać (pisałam już o tym w poprzedniej odpowiedzi) teściową i babcią. Mam w sobie wiele ciepła i miłości babcinej. Dotąd przelewam ją na dzieci moich siostrzeńców, bratanków. Chciałabym tą miłością obsypać własne wnuki i partnerów mojej trójki dzieci. Nie mam większych marzeń.

  TOBIE I TWOIM BLISKIM ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA W NOWYM 2016 ROKU.
  Elżbieta

 13. Wierzę, że Twoje marzenia się spełnią. Zobaczysz, jak trudno zostać dobrą babcią, bo będziesz rozpieszczać do przesady i przekarmiać, i dawać niezdrowe słodycze.
  TOBIE I TWOIM BLISKIM ŻYCZĘ DUŻO CIEPŁA I MIŁOŚCI.

  • Wiesz, Ultro, kiedy się bardzo na coś czeka, każdy dzień, miesiąc, rok, wydają się wiekami. Staram się zachować zdrowy rozsądek i dystans do sprawy. Nie jestem natrętna, nie wymuszam, nie naciskam, ale nie ukrywam też, że czekam. Kiedy byłam młodą osobą, ukończyłam naukę, zaczęłam pracować, czułam to samo co dzisiaj. Tęskniłam za własną rodziną, mężem i dziećmi. Miałam chłopaka (teraz, to mój mąż) i w niedługim czasie pobraliśmy się, tworząc udany związek do dzisiaj. Każdy wiek ma swoje prawa, potrzeby, oczekiwania. Staramy się je zaspokajać, ale nie wszystko zależy od nas samych.
   Myślę, że byłabym dobrą i sprawiedliwą babcią, tak samo jak matką dla swoich dzieci. Różnica wiekowa jest między nimi dość znaczna, a potrafiłam i potrafię w dalszym ciągu żadnego z nich nie wyróżniać i nie faworyzować. Równą miłością, myślę, że mądrą miłością ich obdarzam. Nie są to tylko moje własne odczucia, ale moje dzieci często to podkreślają.

   Dziękuję Ultro, dobrej nocy:)

 14. – a ja bym chciała, żeby ten rok się wreszcie skończył.. na dziś los zgotował mi inne plany,dziś mam pogrzeb brata, miał zaledwie 55 lat i (o ironio losu) na imię Sylwester… a wieczór pewnie gdzieś tam w samotności na rozmyślaniach, wspominaniach… staram się polubić swoją samotność bo jak mówi przysłowie….. przyjaciele są jak długopisy, masz ich wielu tylko jak potrzeba niewiele z nich pisze… ot życie… pozdrawiam serdecznie, a na ten Nowy Rok życzę Ci przede wszystkim zdrowia… reszta to „pikuś” jak mawiają moje dzieci… :)

  – Elu, dziękuję bardzo za życzenia u mnie i dla mnie, to miłe, że pamiętasz o mnie, że jesteś… ostatnio jakoś tak ciężko mi, stąd i ten mój blog trochę opustoszał…

  • Smutne jest to co napisałaś Alinko. Współczuję Tobie ogromnie. Nie ma takich słów, które mogłyby uśmierzyć Twój ból.
   Ludzie odchodzą, też Ci najbliżsi nam, najbardziej kochani. Łatwiej godzimy się z tym, mimo wielkiego żalu (wiemy wszyscy, że śmierć przychodzi zawsze nie w porę i za wcześnie), kiedy jest to człowiek w wieku zaawansowanym, umęczony chorobami, skazany na życie w czterech ścianach, zależny od innych. Wiemy, że ludzie starsi muszą umrzeć, niestety. Trudniej jest o wiele, zrozumieć i pogodzić się z odejściem człowieka młodego, do tego niespodziewanie. Pytanie: DLACZEGO? zawsze zostanie bez odpowiedzi, bo taka nie istnieje.

   Co do przyjaciół, zgadzam się z Tobą Alinko. Nie mogę żadnej ze znanych mi osób nazwać przyjacielem, choć znam wielu ludzi, z różnych środowisk, w różnym wieku. Są to osoby, które tylko pojawiają się w moim życiu, na szczęście nie muszę zwracać się do nich o pomoc, czy towarzystwo. Zawsze za to mogę liczyć na rodzinę i tu mogę powiedzieć, że mam nie tylko męża, syna, córki, siostrę, braci, ale także wiernych przyjaciół. Łączą nas, poza więzami krwi, przede wszystkim miłość, przyjaźń i lojalność. Gotowość pomocy nawet w środku nocy.

   ALINKO. TY TEŻ MASZ DZIECI. TO JEST TWOJA OSTOJA, OPOKA NA TERAZ I POTEM. TU TY I JA MOŻEMY BYĆ, JAKO MATKI, PEWNE W KAŻDYM CALU.

   Dziękuję Alinko, że znalazłaś wolną chwilę i chęć, mimo kłopotów, gościć u mnie. Dziękuję za życzenia, zdrowie to podstawa do wszystkiego: pracy, radości, wyzwań i ich realizacji.

   Zawsze z wielką przyjemnością czytam każde słowo, które napiszesz w zamieszczonym tekście czy komentarzu. Kiedy wchodzę na bloga, zawsze odwiedzam Twoją stronę, pomimo, że u mnie na marginesie, nie pojawia się nowy tytuł na Twojej stronie. Piszesz niezwykle cenne, dla każdego z czytelników, słowa. Twoją mądrość, delikatność i szczerość, można wyczytać z każdego zamieszczonego przez Ciebie tekstu.

   Życzę Alinko, spokoju w życiu codziennym. Niech złe zdarzenia omijają Ciebie i Twoją Rodzinę, a powody do radości kroczą do Was z każdej strony świata.
   Elżbieta

  • Dziękuję, Starsza, serdecznie. Tobie i Najbliższym, choć spóźnione, za to wyjątkowo szczere życzenia, zdrowia i pomyślności przekazuję, na każdy dzień 2016 roku.

   Elżbieta

 15. Dziękuję Romanie serdecznie. Zdrowie i pewność dnia kolejnego, to najważniejsze rzeczy w życiu człowieka. Jestem, mimo wszystko, dobrej myśli.

  Pozdrawiam serdecznie Romanie:)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.